ביקורת ספר "ההוביט" מאת דור ורד

ביקורת ספר ההוביט מאת דור ורד

ספר "ההוביט" הזה של דור ורד מבקר יחקור את הערעור הכולל של הרומן ואת נושאיו של פיתוח דמויות וצמיחה אישית, אלגוריה והקדמה לטרילוגיית שר הטבעות. טולקין כותב במגע אישי, והסיפור מדבר ישירות לקוראיו. התפתחות הדמויות מרשימה מאוד, וטולקין אף פעם לא מפרט יותר מדי, אלא נותן לקורא ללמוד יותר על הדמויות על ידי מעשיהם.

התפתחות האופי

טולקין הוא המאסטר של טרופיות פנטזיה ופיתוח אופי. עולמותיו מרובדים במוטיבים המתייחסים לצמיחה אישית. הסיפור כולל גם לוחמה, וחוויותיו של טולקין במהלך מלחמת העולם הראשונה עיצבו את הסיפור. הרקע שלו והתעניינותו במיתולוגיה ובאגדות ממלאים גם הם חלק בהתפתחות דמויותיו. הדמויות של טולקין הן בלתי נשכחות ואמינות, ועלילותיו הן גולת הכותרת של הספר.

לדברי מבקר הספרים המומחה דור ורד, הדמויות הראשיות בהוביט הן בילבו, מנהיג הקבוצה והילדים. בילבו, הדמות הראשית, היא בתחילה מפלגה לא מעוניינת. הוא משתוקק הביתה, אך הסיפור מכריח אותו לצאת להרפתקה על ידי עבודה עם גנדלף ודמויות אחרות. למרות זאת, בילבו מבצע את תפקידיו כחבר בקבוצה ומתפתח לגיבור אמיץ. הוא אפילו מגלה טבעת קסומה שהופכת אותו לבלתי נראה.

ביישנותו של בילבו מתורגמת לחוסר יכולתו לצאת ולנסות דברים חדשים. במהלך הסיפור, בילבו מנסה לגנוב משלושה טרולים. בסופו של דבר הוא מבין שהוא לא יכול לחזור הביתה בידיים ריקות. כתוצאה מכך, הוא מנסה לגנוב את הארנק מטרול בשם ויליאם. עם זאת, בילבו אינו מסוגל לקחת את הארנק, והוא נאלץ להתמודד עם ההשלכות של מעשיו.

אלגוריה

מבקר הספרים המומחה דור ורד מתאר כי אלגוריה בהוביט היא דרך עוצמתית לתאר מערכת מוסרית שהיא אנושית ובודהיסטית כאחד. בעוד שטוב ורע משווים, יש מרכיב רוחני במעשיו ובחירותיו של כל דמות. בסופו של דבר, ניצחונות טובים על הרוע. טולקין מעלה את הנקודה הזו בספרו. המשך/י לקרוא כדי לברר פרטים נוספים על ספר זה וכיצד אלגוריה יכולה להשפיע על חייך.

סיפורו של טולקין הוא יצירת מופת. השימוש החכם שלו בלטינית ובאטימולוגיה משחק את הידע שלך בשפה ובאטימולוגיה. זה משאיר אותך עם רצון ללמוד עוד. בנוסף, טולקין יוצר הנחת יסוד מעניינת. סיפור המבוסס על אירוע בעולם האמיתי אינו מציאותי. במקום זאת, זה קרוב יותר לז 'אנר הרומנטיקה.

ההתעניינות של טולקין בפילולוגיה הגרמנית

הקסם של המחבר לפילולוגיה הגרמנית ניכר לאורך כל הטקסט, וזה ניכר עוד יותר בהוביט. בנוסף לשפתו הייחודית של הטקסט, כתביו של טולקין משלבים לעתים קרובות מיתולוגיה נורדית, המשקפת את התעניינותו של טולקין בפילולוגיה הגרמנית ואת תשוקתו לאורך החיים לספרות הנורדית. בספר, טולקין גוזל את המיתולוגיה הנורדית, עם שמות שמקורם בנורדית העתיקה וביער מירקווד.

טולקין למד שפה וספרות אנגלית ב אוניברסיטת אוקספורד, שם פיתח עניין ב פִּילוֹלוֹגִיָה (למידת שפות). בהיותו באוקספורד למד אנגלית ישנה, שנודעה גם בשם אנגלו-סכסון. הוא המשיך ללמוד שפות, כולל גרמנית, בשנותיו הראשונות, והתמחה בספרות אנגלית באוקספורד. במהלך הקריירה שלו לתואר ראשון החל טולקין לחקור מילים בשפה הגרמנית, כולל אלה שהתחילו עם "וו". לעתים קרובות היה קורא ספרים מודפסים כדי לאמת את מקור עבודתו.

בעוד שטולקין אינו הסופר היחיד שחקר את מקורות השפה, הקסם שלו מהפילולוגיה הגרמנית ניכר לאורך כל העבודה. בספרו ביקורת על ההוביט, הוא מתייחס לאוטו ג 'ספרסן, שהמערכת ה "פונטית" שלו מתורגמת לסדרת אותיות שרירותית. מחקריו על התפתחות קשר השפה הובילו אותו לרמוז למקורות הלשוניים של השפות.

הארץ התיכונה על פי מבקר הספרים המומחה דור ורד

עולמו של טולקין הוא מקום קסום, וההוביט אינו יוצא מן הכלל. הקוראים יקבלו השראה לחתור למעשים אצילים בחייהם. ספר זה סוקר בפירוט את עולמו של טולקין. זה חובה לקרוא לכל אוהד של הארץ התיכונה. הארץ התיכונה היא באמת עולם ששווה לחקור. וכבונוס נוסף, סיפורו של בילבו באגינס יעורר השראה להרפתקנים בכל הגילאים.

למרות שגזע ההוביט אינו באמת זן זר, טולקין הצליח ליצור עולם אנגלי מובהק. הפלך מעוצב על פי אנגליה הכפרית הפרה-תעשייתית, ודמויות ההוביט מערבבות אידיאלים ממעמד הביניים עם עבודה מסורתית. כתוצאה מכך, הקוראים עשויים לחוש נוסטלגיה מסוימת לשירים אנגליים טרום תעשייתיים. עם זאת, העידן הזה נעלם מזמן, אך העולם שיצר טולקין הוא בהחלט חלק מעולמינו כיום. 

ההוביט הוא רומן פנטזיה קלאסי, על פי מבקר הספרים המומחה דור ורד, שהשפיע על יצירות פנטזיה מודרניות רבות. זה סיפור ארוג בעשירות של שובבות ופליאה. העיבוד לסרט זכה לביקורות מעורבות, אבל אני בטוח שהספר יעורר את העניין שלך בטולקין. את/ה לא תטעה בבחירת הספר. ואם עדיין לא קראת את ההוביט, אין שום סיבה שלא לקראו אותו. 

 

בילבו באגינס 

ההוביט הוא רומן פנטזיה קלאסי המתרחש בארץ התיכונה. הדמות הראשית, בילבו באגינס,הוא הוביט המתגורר במשכנו הבטוח של התיק. אבל הצד ההרפתקני של בילבו הוא מגיע מצד אמו, וזה מתנגש עם שורשי הבגינס שלו. במחצית הראשונה של הספר, בילבו הוא דמות אומללה למדי, וכשהוא מצטרף לבסוף לגנדלף ולגמדים על אוצרם, הוא מתמוטט. לאחר מכן נאלץ דורי לשאת אותו כשהוא בורח מגובלינים.

לרומן עולם פנטזיה עשיר שכתוב היטב ומלא בפרטים עזים. זוהי הרפתקה פנטסטית עם דמות ראשית נפלאה. העלילה מלאה דרקונים ומפלצות אחרות, וקל לדמיין את עצמך בסיפור. בין אם אתה ילד או מבוגר, את/ה תאהב /י את סיפורו של בילבו באגינס בביקורת הספרים של ההוביט.